Charakteristika pudla

09.06.2010 16:47

Povaha

   Pudlové patří k nejoblíbenějším plemenům na světě. Mají živou a přívětivou povahu, jsou inteligentní, přátelští a dovedou být neobyčejně věrní.Pudl je velmi inteligentní, rychle se učí. Bez problémů zvládá výcvik poslušnosti, někteří velcí pudlové jsou zvládají i výcvik obran. Ale nejvíce vyniknou při agility, aportech, frisbee nebo v dog dancingu. Výcvik musí být důsledný a musí pudla bavit. Má citlivou a jemnou povahu a nesnese hrubé zacházení ani fyzické tresty.
 

Historie a současnost

  V polovině 18. století byl už pudl popsán jako plemeno loveckého psa vhodného na lov kachen, s chutí aportovat z vody i ze souše a po výcviku výborného i k vystavování pernaté zvěře a zajíců.O původ plemene se přelo Německo a Francie, ale dle FCI je zemí původu Francie.

V dnešní době je pudl zařazen dle FCI do třídy IX společenská plemena a toy.

 

Vzhled a velikost

Elegantní a hrdý pes s lehkostí pohybu. Pudlové jsou rozdělení do čtyř velikostních rázů: toy od 25-28 cm  do 5 kg, trpasličí 28-35 cm okolo 5 kg, střední 35-45 cm do 15 kg, velký 45-60 cm s tolerancí 2 cm do 30 kg. Barvy : bílá,černá,,hnědá,stříbrná,červenoplavá,aprikot,harlekýn či černohnědý. Srst vyžaduje pravidelnou péči, nutné pravidelně vyčesávat aby  nezplstnatěla. Stříhání je nutné každé dva měsíce. Odměnou za tuto práci je že pudl takřka nelíná.

 

Zdraví

Pudl je považován za jedno z nejzdravějších plemen. Patří mezi dlouhověké psy, délka života je 14-17 let.

 

 

 

 

 

 
Počet přístupů na stránku zjišťuje WWW počítadlo
  

 

Novinky

V této rubrice nejsou žádné články.